Berks County and Area College Graduates

Rose Kershner of Reading graduated with a Bachelor of Arts in Communication and Media Arts from Montclair State University, Montclair, NJ

Bloomsburg University

Bloomsburg University of Pennsylvania recently graduated:

• Mason Wolfskill, Robesonia, Masters in Accounting.

• Ryan Zern, Gilbertsville, Masters in Accounting.

• Kelly Birmingham, Douglassville, Masters in Speech Language Pathology.

• Julianna Dougherty, Auburn, MA in Educational Leadership.

Bachelors

• Patrick Agnew, Pottstown, mass communication with honors.

• Linda Alvarado, Reading, technical leadership, highest honour.

• Logan Baker, Pottstown, digital forensics and cybersecurity.

• Makenzie Barrell, Topton, business administration, management.

• Evan Bassett, Macungie, digital forensics and cybersecurity.

• Alexis Borja, Reading, Speech Therapy and Audiology with highest honors.

• Katelyn Boyer, Reading, medical imaging.

• Ethan Brower, Breinigsville, business administration, management.

• Quintin Bucheit, Shoemakersville, Computer Science with High Honors.

• Sean Desmet, Kutztown, Supply Chain Management.

• Ryan Dougherty, Douglassville, Special Education (K-12)/Early Childhood Education (K-4), High Honors.

• Natalie Fair, Reading, sociology.

• Julia Franckowiak, Temple, nursing.

• Phillip Friggle, Denver, Lancaster County, speech pathology and audiology with honors.

• Courtney Garloff, Macungie, Health Sciences.

• Adam Girafalco, Pottstown, Intermediate Grades 4-8.

• Kaitlyn Griffith, Elverson, speech-language pathology and audiology.

• Jenna Gruber, Sinking Spring, social work.

• Jessica Halligan, Mohnton, accounting with honors.

• James Hoffmayer, Barto, mass communication.

• Lexi Klatt, Reading, business administration, marketing.

• Emily Kochinsky, reading, psychology.

• Wyatt Laigaie, Douglassville, digital forensics and cybersecurity.

• Samantha Latshaw, Shillington, Health Sciences with Distinction.

• Rebecca Lazor, Macungie, Exercise Science.

• Rebecca Lozowsky, Macungie, Speech Language Pathology and Audiology.

• Valerie Mackey, Wyomissing, Applied Science in Technical Leadership with highest honors.

• Maxwell Madara, Douglassville, Intermediate Grades 4-8 with honors.

Madison Mahlendorf, reading, psychology.

• Mason Malozzi, Breinigsville, business administration, finance.

• Catherine Maniscalco, Gilbertsville, biology.

• Elaine Mast, Adamstown, psychology and social work, highest distinction.

• Brianna Milander, Sinking Spring, mass communication.

• Allison Moser, Wyomissing, Business Administration, Management with High Honors.

• Noah Moyer, Gilbertsville, digital forensics and cybersecurity.

• Audrey O’Neill, Macungie, mass communication.

• Hailey Payne, Sinking Spring, speech pathology and audiology with great distinction.

• Madison Ragland, Reading, criminal justice.

• Kelli Ritter, Barto, Supply Chain Management with Honours.

• Sydney Sanders, Kutztown, nursing.

• Steven Schaffer, Sinking Spring, music with great distinction.

• Kaitlyn Serpa, Reading, biology and secondary education, biology.

• Devon Snyder, Gilbertsville, business administration, information technology and analysis.

• Nicolas Sonsino, Gilbertsville, psychology.

• Angelina Terpoilli, Pottstown, early childhood (Prekindergarten-grade 4) with honors.

• Aimee Valero-Mendez, Macungie, medical imaging.

• Samantha Vitabile, Gilbertsville, early childhood (PK-4).

• Brittany Wagner, Reading, American Sign Language/English Interpreting, with High Honors.

• Matthew Wagner, Wernersville, Supply Chain Management.

• Christopher Wainwright, Macungie, Business Administration, Finance with Honors.

• Kayla Weaver, Richland, Speech Language Pathology and Audiology with Great Distinction.

• Kira Wise, Sinking Spring, speech pathology and audiology with honors.

• Erica Wolfgang, Morgantown, nurse with high honors.

• Hunter Zeall, Boyertown, mass communication.

• Christian Ambroise, Cressona, commercial training with honors.

• Calogero Carestia, Schuylkill Haven, nursing.

• Trinity George, Auburn, nursing.

• Taylor Keizer, Pine Grove, Exercise Science.

• Kaitlyn Shlanta, New Ringgold, Sales and Marketing Professional.

• Gabrielle Usalis, Auburn, psychology and sociology.

• Luke Weldon, Pine Grove, accounting.

• Ryan Woll, Schuylkill Haven, nursing.

• Emily Zerbe, Schuylkill Haven, anthropology and biology, with honors.

• Ty Zimmerman, Pine Grove, business administration, finance.

Comments are closed.